Aktualności
Wydział Nauk Społecznych na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem
Na początku marca na Wydziale Nauk Społecznych UPJP2 odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta Zakopanego, związanych z organizacją Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem z władzami Wydziału oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
Aby poszerzać dobrą współpracę i zacieśniać relacje między Wydziałem Nauk Społecznych i władzami miasta Zakopane, 6 marca 2019 r. spotkali się pani Joanna Staszak – dyrektor Wydziału Kultury z Urzędu Miasta Zakopane; pani Anna Karpiel-Semberecka – kierująca Biurem Prasowym w Urzędzie Miasta Zakopane, ks. dr hab. Michał Drożdż – prof. UPJPII, Dziekan WNS jako przedstawiciel Wydziału Nauk Społecznych, oraz przedstawicielki Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej: dr Katarzyna Drąg – dyrektor IDIKS oraz dr Klaudia Cymanow-Sosin – zastępca dyrektora IDIKS.
W ubiegłym roku w dniach 16-26 sierpnia 2018, podczas 50. Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, studenci i pracownicy IDIKS czynnie włączyli się w przygotowania i realizację oprawy medialnej oraz naukowej festiwalu. Również w tym roku pani Joanna Staszak – dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Zakopane, zaprosiła do współpracy.
Ubiegłoroczna praca studentów IDIKS, pod opieką pani Anny Karpiel-Sembereckiej, trwająca cały miesiąc polegała na organizacji pracy biura prasowego i aktywnego wspierania działań prasowych oraz organizowania wystaw plenerowych.
We współpracę czynnie włączyła się także dr Klaudia Cymanow-Sosin poprzez swój udział w konferencji naukowej z wystąpieniem na temat literatury regionalnej (Powrót do korzeni - życiopisanie i pamięć ukryta w twórczości ludzi gór), oraz zasiadła w jury konkursu fotograficznego Żywioł Folkloru dla profesjonalistów oraz amatorów sztuk wizualnych.
Dzięki takiemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy tegoroczna propozycja współpracy rozszerza się także o wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich, związane przede wszystkim z postacią Jana Pawła II. Jest to dla pracowników WNS duże wyróżnienie, a dla studentów WNS wspaniała okazja do zdobywania doświadczenia i sprawdzania swoich sił w branży medialnej i kulturalnej.
dr Klaudia Cynamow-Sosin
oprac. Anna Teler